مرور زیست کنکور در یکماه به روش رتبه های برتر

عددی عجیب در زیست کنکور: در هر سال کنکور 300 هزار نفر زیست را منفی و یا زیر 10 درصد میزنند!!   علت چیست؟

300 هزار نفر عدد خیلی زیادیه و به این معنی که هنوز داوطلبین زیادی هستند که بدون آمادگی وحتی با آمادگی کم سر جلسه کنکور میان، اما عدم آماده نبودن این داوطلبان به این معنی که زیست رو مطالعه نکرده باشن نیست!؛ بلکه بخاطر مطالعه اشتباه زیست برای کنکور هست. 

قطعا داوطلبین زیست رو مطالعه میکنن اما با روش مطالعه زیست آشنایی ندارن و حتی بعد از مطالعه زیست، نحوه و روش اصولی مرور زیست رو نمیدونن. در ادامه بهترین روش مرور زیست که داوطلبین کنکور رو به مسیر کسب درصد بالا برای درس زیست شناسی سوق داده به صورت کامل و قدم قدم آموزش میدیم و تمامی مورد هایی که باید در این مسیر رعایت کنید رو به شما عزیزان آموزش میدیم.

فهرست مطالب

چگونه زیست را مرور کنیم

نحوه مرور زیست

ابتدا شما باید زیست رو مطالعه کرده باشید که پیشنهاد میکنیم حتما ابتدا روش مطالعه زیست رو به صورت کامل مطالعه کنید تا با بهترین روش های مطالعه زیست که پیشنهاد رتبه های برتر و همچنین اساتید برتر کنکور هست آشنا باشید. در ادامه روش مطالعه زیست دهم یازدهم و دوازدهم را به صورتی فوق العاده آموزش خواهیم داد.

بهترین روش مرور زیست که به عنوان اولین قدم باید انجام دهید

برای شروع مرور زیست باید حتما زیست را به صورت قطره ای مرور کنید؛ با این روش به هیچ عنوان خسته نخواهید شد و ماندگاری مطالب در ذهن بیشتر خواهد بود.

مرور زیست به روش قطره ای

موسسه فولیتو در ادامه برای مرور قطره ای زیست توضیحات اصولی مرور زیست را به صورت کامل ارائه میدهد: در این روش مطالعه زیست از 90 دقیقه آموزش پیوسته به زمان 10 تا 15 دقیقه آموزش و یا 20 تا 30 دقیقه آموزش رسیده است. در روش قطره ای شما باید روزانه مطالعه قطره ای داشته باشید و همچنین مطالبی که مطالعه میکنید در روز های بعدی مرور قطره ای کنید.

روش مرور زیست

نحوه مرور سریع زیست برای کنکور و مدرسه

با مطالعه قطره ای مغز به علت ارائه محتوای مناسب و به اندازه، بهتر و سریع تر میتواد مطالب را یادبگیرد.

مثال: شما اگر وعده غذایی صبحانه، ناهار و شام را در یک زمان میل کنید، به نظر  معده توانایی کشش این حجم از غذا را دارد؟؟

یا اگر کل مطالب درسی یک سال تحصیلی را فقط در یک روز یا حتی یک هفته آموزش ببینید میتوانید مطالب را کامل درک کنید؟

قطعا نه.  برای آموزش بهتر در مدرسه مطالب درسی را روزانه آموزش میبینید؛ پس بهتر است از مقیاس کوچک شده این روش برای مطالعه و مرور زیست استفاده کنید تا به بیشترین بازدهی در مرور زیست برسید.

مرور زیست با خلاصه نویسی ها و نکته ها

یکی از روش های مرور زیست استفاده از خلاصه نویسی ها و نکته ها میباشد.

  • حتما به این نکته توجه داشته باشید که بهترین زمان برای خلاصه نویسی، پس از یادگیری و حل تست های کتاب درسی میباشد نه در زمان مطالعه اول.
  • اگر در ابتدای آموزش و یادگیری اقدام به خلاصه نویسی و یادداشت برداری کنید، حجم خلاصه نویسی شما از حجم کتاب درسی و جزوه شما بیشتر میشود که در نیجه تنها اقدام به بیشتر کردن حجم کتاب کرده اید نه خلاصه نویسی مطالب.
  • بهترین موقع برای خلاصه نویسی زمانی است که بعد از حل تست های آموزشی به یک تسلط نسبی از آن آموزش رسیده باشید؛ حالا نوبت به این میرسد که مطالب سخت و مطالبی که احساس میکنید فراموش میشود را یادداشت کنید تا منبع خلاصه نویسی شما هم آماده شود. 
  • حتما به این نکته توجه کنید: برای اینکه بتوانید در کوتاه ترین زمان ممکن زیست را مرور کنید نیاز به یک منبع خلاصه نویسی دارید. اما خلاصه ای که واقعا خلاصه باشید.
بهترین روش مرور زیست

بهترین روش مرور زیست نزدیک کنکور

برای مرور زیست شناسی در زمان کم میتوانید از منابع آموزشی نیز استفاده کنید که یکی از بهترین منابع برای مرور سریع زیست استفاده از ده دور زیست شناسی استاد رضا عسگری است که کل زیست شناسی هر سه پایه را به سبک انیمیشن و تصویر بیش از ده بار به روش نکته وتست مرور میکند. همچنین تمامی شکل های کتاب درسی را که 60 درصد سوالات زیست کنکور را پوشش میدهد به سبک انیمیشن به شما داوطلبان عزیز آموزش میدهد. برای اطلاعات بیشتر و نمونه تدریس های فوق العاده استاد رضا عسگری حتما در کانال تلگرام ایشان asgari_channel@ عضو باشید.

بهترین منابع جمع بندی زیست کنکور

منابع مختلفی برای مرور و جمع بندی زیست وجود دارد؛ بعضی از داوطلبین از جزوه خلاصه نویسی خود برای مرور استفاده میکنند که کار عالی است اگر جزوه آن ها کامل باشد. و همچین داوطلبین زیادی هم از منابع کمک درسی و ویدیو های آموزشی استفاده میکنند؛ چرا که آموزش دیدن از استادی که تمامی مفاهیم زیست را برای آنان آموزش دهد و همچنین نکات تستی، تله های طراح سوال کنکور و… را برای آنان آشکار سازد قطعا کمک خیلی بزرگی به پیشرفت داوطلب میکند.

مرور زیست از نظر رتبه های برتر

از ویژگی های رتبه برتر ها که روش مطالعه آن ها را متمایز میکند این است که آنها در سریع ترین زمان ممکن زیست را آموزش دیده و مرور میکنند. در ادامه قوانین مسیر مطالعه زیست را به شما عزیزان توضیح میدهیم:

 

برای زمان مرور خود ارزش قائل بوده اند

در زمان مطالعه یک قسمت را مشخص کرده و به صورت کامل آن قسمت را مطالعه میکردند و پس از پایان مطالعه زمان مشخصی را برای مرور همون قسمت تعیین میکردند و حتما به مرور مطالب در زمان تعیین شده پایبند بودند.

به عبارتی کیفیت مطالعه برای آن ها مهم تر از کمیت بوده و هدفشان آموزش اصولی زیست بوده است.

دارای خلاصه نویسی خوب بوده اند

رتبه های برتر دارای خلاصه نویسی خوب بوده اند و از روش خلاصه نویسی و نکته برداری به خوبی استفاده کرده اند. یعنی ضمن داشتن منابع مطالعاتی کامل و استفاده از سایر آموزش ها، خلاصه نویسی نیز کرده اند.

در خلاصه نویسی سعی کنید مطالبی را که یادگیری آن ها برایتان دشوار است یا ممکن است نکات آن ها را فراموش کنید را مشخص و خلاصه نویسی کنید. خلاصه ویسی را دانش آموزان عادی انجام نمیدهند یا بهتر بخواهیم بگوییم، احساس می کنند با انجام این کار وقت آن ها تلف می شود.

حتما دقت کنید که از مهم ترین مواردی که نقش در آماده سازی یک خلاصه نویسی فوق العاده دارد یک آموزش خوب و استاد خوب و نیز دانستن اینکه روش مطالعه زیست چگونه است؟، مشخص می کند. احتمالا این سوال برایتان به وجود بیاید که منبع مطالعاتی خوب را از کجا پیدا کنیم؟

بستر اینترنت پُر است از ویدیو های آموزشی و محتواهای رایگان و ارزان قیمت. در کانال تلگرام استاد رضا عسگری آموزش های فوق العاده ای از زیست شناسی به صورت رایگان قرار دارد که میتوانید از آن ها استفاده کنید که آدرس کانال asgari_channel@ میباشد.

نتیجه گیری

برای کسب درصد های بالا و گرفتن نتیجه در درس زیست شناسی باید روش هایی عالی و فوق العاده را طی کنید. روشی که رتبه های برتر زیست شناسی طی میکنند قطعا روشی فوق العاده و هر چند پر از تلاش و کوشش است.

دیدگاه‌های نوشته

*
*