چگونه زیست را برای کنکور 50 درصد بزنیم

چگونه زیست را 50 بزنیم

چگونه زیست کنکور 50 درصد بزنیم؟ سوال خیلی از دانش آموزان و داوطلبین عزیز کنکوری در مورد روش مطالعه زیست که چطور زیست رو بالای 50 درصد بزنند است. در این مقاله از موسسه فولیتو توضیحات کامل در مورد مطالعه، روش ها و معرفی منابع مورد نیاز، که بتوانند کمتر از یکماه خود را برای زیست بالای 50 درصد در کنکور آماده کنند توضیح داده شده است پس تا انتهای این مقاله میهمان موسسه فولیتو باشید.

چگونه زیست را 50درصد بزنیم

50 زدن زیست کنکور

در ابتدا برای اینکه بتوانید زیست را 50 درصد بزنید باید از قسمت های مهم زیست کنکور و همچنین تعداد سوالات هر قسمت از زیست اطلاع داشته باشید.

قسمت های مهم زیست کنکور همراه بودجه بندی

برای آشنایی با قسمت های مهم زیست کنکور میتوانید سوالات طرح شده کنکور سال های قبل مراجعه کنید، آنها را مطالعه کنید و به الگوهای تکراری از میان سوالات بگردید و آن ها را استخراج کنید. این کار قطعا شدنی است اما زمان زیادی از شما میگیرد؛ اما نگران نباشید چون تیم پشتیبانی زیست فولیتو این کار را برای شما عزیزان انجام داده است که داوطلبان زیادی با استفاده از این روش توانسته اند درصد های بالایی برای درس زیست کسب کنند.

قسمت های مهم زیست کنکور

  • زیست دهم: فصل های 2، 3، 4 و 5 مهم هستند. 
  • زیست یازدهم: فصل های 1، 2، 3، 4، 5 و 6 از فصل های مهم زیست یازدهم هستند.
  • زیست دوازدهم: به ترتیب فصل های 1، 2، 5، 6، 7 و8 از مهمترین فصل های زیست دوازدهم هستند

تعداد سوالات زیست کنکور

در ادامه از بودجه بندی زیست کنکور مطلع میشوید که قطعا از قسمت های مهم، سوالات بیشتری ارائه میشود.

تا اینجا با فصل های مهم، فصل های ترکیبی، گیاهی و تعداد سوالات هر فصل از زیست آشنا شدیم اما برای کسب درصد 50 و بالای 50 دو روش اصولی وجود دارد که در زیر معرفی میکنیم؛ قطعا داوطلبی میتواند به این نتیجه برسد که تمام مراحل را قدم به قدم و اصولی طی کند.

  • مطالعه کامل متن کتاب درسی که در ادامه این روند به صورت کامل توضیح داده شده است.
  • استفاده از منابع آموزشی زیست کنکور + معرفی بهترین منابع با توجه به زمان
نحوه 50 زدن زیست کنکور

روش اول: مطالعه متن کتاب درسی

مطالعه زیست از صفر

چنانچه از پایه در درس زیست ضعیف هستید پیشنهاد میشود حتما خط به خط کتاب درسی را مطالعه کنید و به مفهوم هر پاراگراف کامل فکر کنید و نتیجه خود را با متن کتاب تطبیق دهید و در صورت درست بودن نتیجه خود، حتما آن را در دفتر یادداشت کنید.

اما اگر از پایه در درس زیست ضعیف نیستید از ادامه این مطالب را حتما با دقت تمام مطالعه و انجام دهید.

چگونه زیست را 50 درصد بزنیم

7 نکته طلایی برای 50 زدن زیست در کنکور

نکته طلایی اول

برای مطالعه و خواندن زیست شناسی کنکور، پیش خوانی و خواندن روزنامه وار حتما لازم است که برای انجام این کار کتاب را پیش روی خود بگذارید و با دقت اما روزنامه وار مطالعه کنید؛ طوری که انگار خبر مهمی رو مطالعه میکنید.

نکته طلایی دوم

خیلی از داوطلبین زیست را مطالعه میکنن اما به صورت سطحی، در صورتی که مطالعه زیست حتما باید مفهومی باشد.

روش 50 درصد زدن زیست

نکته طلایی سوم

از همه مهمتر آموزش شکل های کتاب درسی به یادگیری عمیق، اصولی و مفهومی زیست کمک بزرگی میکند (طی بررسی های به عمل آمده 60 درصد از سوالات زیست کنکور 1400، 1401 و 1402 از شکلهای کتاب درسی بوده) اما نگران این موضوع هم نباشید که استاد رضا عسگری با پکیج جمع بندی فول شکل زیست همه تصاویر کتاب درسی رو به صورت انیمیشنی بهتون آموزش میده.

کانال تلگرام استاد رضا عسگری  https://t.me/asgari_channel

نکته طلایی چهارم

وجود قید های کتاب درسی و پارادوکس ها

هرجایی در کتاب درسی با مشاهده قید ها حتما کمی مکث کنید زیرا که این قیدها حتما مورد توجه طراح سوالات کنکور خواهد بود.

50 زدن زیست کنکور

نکته طلایی پنجم

تسلط بر پارادوکس های تست به رسیدن شما به جواب تست کمک بزرگی میکند و سرعت شما را در تست زنی افزایش میدهم؛ به طور مثال: غدد درون ریز و مجرا پارادوکس دارد که با مشاهده این دو کنار هم دیگر نیازی به خواندن ادامه سوال نیست.

نکته طلایی ششم

طولانی کردن متن طعمه مورد علاقه طراحان؛

طراحان سوالات کنکور سعی میکنند با طولانی تر کردن متن سوال شما را گمراه کنند که حتما پس از مطالعه صورت سوال آن را ترجمه و کوتاه کنید.

نکته طلایی هفتم

مطالعه ترکیبی زیست به صورت اصولی؛

همانطور که میدانید تعداد 10 سوال زیست به صورت ترکیبی طراحی میشود؛ پس داوطلبی که ارتباط بین فصل ها را کامل متوجه باشد قطعا نتیجه بهتری از مطالعه سوالات کنکور کسب میکند.

نحوه 50 زدن زیست کنکور

اصول مطالعه زیست کنکور برای کسب درصد 50 و بالاتر

بالاتر 7 روش که باید برای جواب سوال: چگونه زیست را بالای 50 درصد بزنید؟ بدانید را ارائه دادیم که 3 روش از مهم ترین آن ها را یک بار دیگر با هم مرور میکنیم و توضیح واضحی را برای این 3 روش طلایی ارائه میدهیم:

مفهومی بخوانید

منظور از مطالعه مفهومی این است که خودتان به صورت کامل نتوانید موضوع را به شخصی دیگر توضیح دهید.

عمیق بخوانید

برای مطالعه عمیق حتما باید علائم جمع، نوع کلمات و… مورد هایی دیگر توجه کافی داشته باشید.

ترکیبی بخوانید

در کنکور سال های اخیر تعداد تست های مفهومی و ترکیبی به مرور بیشتر شده است که این به این معنی است که دیگر روش های حفظی برای زیست کنکور معنی ندارد و داوطلب حتما باید مطالب را به صورت مفهومی و قابل درک آموزش ببیند که در ادامه منبع فوق العاده ای برای این مشکل پیشنهاد داده شده است.

روش مطالعه زیست

روش دوم: استفاده از منابع آموزشی

داوطلبین عزیز برای موفق شدن و کسب نتایج عالی میتوانند از منابع آموزشی زیست رضا عسگری استفاده کنند که آموزش های عالی را در قالب ویدیو تصویری و انیمیشنی به صورت کامل آموزش میدهم برای اطلاع از نوع آموزش ها حتما به زیست رضا عسگری سری بزنید. همچنین اگر نیاز به کسب نتیجه در کوتاه ترین زمان هستید با جمع بندی زیست فولیتو فقط در یک هفته میتوانید کل زیست را به همراه تمامی شکل های کتاب درسی مطالعه و جمع بندی کنید.

بهترین روش جمع بندی زیست

نتیجه گیری

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

سایر مقالات پربازدید فولیتو:

دیدگاه‌های نوشته

*
*