بهترین روش جمع بندی زیست کنکور – نحوه جمع بندی زیست شناسی

دسترسی سریع به مطالب

روش و نحوه جمع بندی زیست کنکور به بهترین شکل و در سریع ترین زمان ممکن به روش رتبه های برتر سوالی است که خیلی از دانش آموزان و داوطلبین عزیز کنکور از تیم مشاوره ای فولیتو میپرسن؛ در این مقاله از موسسه فولیتو به تمام سوالات شما عزیزان در مورد روش جمعبندی زیست شناسی کنکور، زمان جمع بندی زیست و بهترین منابع برای جمع بندی سریع زیست در کمترین زمان ممکن پاسخ میدیم و در انتها به روش جمع بندی زیست فولیتو ( زیست رضا عسگری) یک بار کل زیست دهم، یازدهم و دوازدهم رو برای کنکور با هم جمع بندی میکنیم. پس حتما ابتدا مطالب مقالرو مطالعه کنید و در انتها، یکبار جمع بندی کل زیست رو میهمان موسسه فولیتو باشید.

اهمیت جمع بندی زیست برای کنکور

زیست شناسی از مهم ترین و سرنوشت ساز ترین دروس رشته تجربی برای کنکور سراسری است و داوطلبینی که قصد قبولی در دانشگاه های خوب و عالی کشور را دارند باید حتما در این درس که ضریب 12 دارد نتیجه خوبی کسب کنند که قطعا جمع بندی مناسب با بهترین روش ها و منابع میتواند کمک بزرگی در دوران باقی مانده تا کنکور برای شما داوطلبین عزیز باشد.

جمع بندی فیزیک کنکور

زمان شروع جمع بندی زیست

سوال مهمی که باید قبل از جمع بندی از خود بپرسید: در چند ماه باقی مانده تا کنکور چگونه زیست شناسی را جمع بندی کنیم؟

برخی از داوطلبین از ماه شهریور (تابستان) که از بهترین زمان ها برای دوران جمع بندی داوطلبین پایه دوازدهم هست استفاده میکنن. همچنین مطالب زیست دهم و یازدهم رو جمع بندی میکنن. برخی هم زیست دوازدهم رو از تابستان شروع به مطالعه میکنن.

اما بهترین زمان برای جمع بندی زیست داوطلبین کنکوری تقریبا سه تا یک ماه مانده به کنکور هست.

چگونه زیست شناسی را جمع بندی کنیم

برای جمع بندی اصولی زیست حتما موارد زیر را رعایت کنید تا بتوانید بهترین نتیجه با بیشترین بازدهی را در زمان جمع بندی داشته باشید

1. تسط کافی بر روی کتاب درسی داشته باشید

یک دانش آموز موفق باید به همه قسمت های کتاب درسی زیست شناسی آشنایی کاملی داشته باشد، مفاهیم و ارتباطات آن را به درستی درک کند و به تمام شکل های کتاب درسی که از مهم ترین قسمت های زیست هست مسلط باشد.

2. بررسی تست های مختلف

بهترین منابع جمع بندی

تست های مختلف از منابع مختلف که معتبر هم هستند را بررسی و حل کنید. بهترین کار در زمان جمع بندی این است که تا میتوانید سوالات مختلف را حل کرده و با متن کتاب درسی تطابق دهید و به همه نوع سوال مسلط باشید.

3. مرور های متوالی برای جلوگیری از فراموشی

مرور متوالی، تمرین و تکرار باعث میشود مطالب به خوبی روی ذهن تثبیت شود و از فراموشی زود هنگام جلوگیری میکند.

4. مدیریت زمان را در هنگام تست زنی جدی بگیرید

یکی از پر اهمیت ترین نکات در زمان تست زنی برای دوران جمع بندی این است که زمان را به درستی مدیریت کنید و از اتلاف وقت جلوگیری کنید.

خیلی از داوطلبین برای حل یک سوال زمان زیادی را صرف میکنند که بهترین زمان برای پاسخ دادن به سوالات زیست شناسی 50 ثانیه تا یک دقیقه است پس حتما روی مدیریت زمان در روز کنکور تمرکز کنید.

سه مورد از بهترین روش های جمع بندی زیست کنکور

بهترین روش جمع بندی زیست

1. جمع بندی با مطالبی که از قبل یادداشت کرده اید

جمع بندی با مطالبی که از قبل یادداشت شده نیازمند این است که مطالبی که موقع مطالعه اصولی یادداشت کرده ایم جامع و کامل باشد و تمام نکات به صورت جزعی یادداشت برداری شده باشد و با مطالعه این یادداشت برداری بتوان اکثر سوالات تستی زیست را به صورت صحیح پاسخ داد.

2. جمع بندی با مطالعه اصولی خط به خط کتاب درسی + تست زنی

در این روش داوطلب باید کتاب اصلی زیست شناسی را خط به خط و کاملا با جزئیات مطالعه کند و همچنین تست های مختلف از منابع معتبر را تست زنی کند و هر سوالی را که حل میکند با متن کتاب درسی تطابق دهد و جزئیات ریز آن را یادداشت برداری کند که البته این روش کمی زمان بر است اما قطعا نتیجه خوبی به همراه دارد.

3. جمع بندی با منابع کمک آموزشی

در دوران جمع بندی از دق دقه های یک داوطلب کنکوری این است که بتواند در کمترین زمان ممکن و هرچه سریع تر کل زیست را با بهترین کیفیت جمع بندی کند که قطعا یک منبع کمک آموزشی به عنوان بهترین منابع جمع بندی زیست کنکور میتواند کمک بسیار بزرگی برای پیشرفت دانش آموز داشته باشد. استفاده از کتاب های جمع بندی قطعا مناسب است اما مطالعه کتاب و حل تست قطعا زمان زیادی را از داوطلب در زمان باقی مانده تا کنکور میگیرد….

بهترین روش جمع بندی زیست

چگونه زیست را با بهترین روش جمع بندی کنیم

یکی از بهترین روش ها برای جمع بندی زیست کنکور از نظر رتبه های برتر استفاده از جمع بندی زیست شناسی فولیتو با تدریس بی نظیر استاد رضا عسگری در کمترین زمان ممکن هست که کل زیست شناسی دهم، یازدهم و دوازدهم را 10 بار برای داوطلب مرور میکند + حل تمام سوالات زیست کنکور های سال های اخیر + تحلیل تمام شکل های کتاب درسی به سبک تصویر و انیمیشن از ویژگی های بی نظیر این محصول هست که برای اطلاعات بیشتر و مشاهده دور اول از ده دور جمع بندی زیست فولیتو روی “بهترین منابع جمع بندی زیست کنکور” کلیک کنید.

کدام مباحث برای جمع بندی مهم هستند

برای اطلاع از قسمت های مهم زیست کنکور بهتر است از تعداد سوالات زیست در کنکور اطلاع داشته باشید که فولیتو جدول بودجه بندی زیست کنکور را در زیر برایتان گردآوری کرده است:

بودجه بندی زیست برای کنکور 14039899140014011402
زیست شناسی، دیروز، امروز و فردا00000
گوارش و جذب مواد33323
تبادلات گازی22202
گردش مواد در بدن34343
تنظیم اسمزی و دفع مواد زائد30313
از یاخته تا گیاه31313
جذب و انتقال مواد در گیاهان20222
تنظیم عصبی32313
حواس32313
دستگاه حرکتی22223
تنظیم شیمیایی01010
ایمنی31313
تقسیم یاخته11101
تولید مثل32333
تولید مثل نهانداران22202
پاسخ گیاهان به محرک ها11121
مولکول های اطلاعاتی23222
جریان اطلاعات در یاخته32333
انتقال اطلاعات در نسل ها34353
تغییر در اطلاعات وراثتی22222
از ماده به انرژی12121
از انرژی به ماده21232
فناوری های نوین زیستی10111
رفتار های جانوری20211
ترکیبی01208
مجموعه سوالات5050505050

با توجه به جدول بالا در پایه دهم فصل های مهم زیست عبارتند از فصل های 2، 3، 4 و 5

در پایه یازدهم فصل های 1 تا 6 از مهمترین فصل های زیست یازدهم به حساب میآیند.

و همچنین در پایه دوازدهم فصل های 1، 2، 5، 6، 7 و 8 از مهمترین فصل های زیست هستند

 پس فصل‌های مهم زیست کنکور در پایه یازدهم هم شامل فصل 1 تا 6 است.

یعنی مهمترین فصل‌های زیست شناسی کنکور در پایه دوازدهم  به‌ترتیب فصل‌های 1 – 2 – 5 – 6 – 7 و 8 هستند.

برای اطلاع از کاملترین بودجه بندی زیست کنکور کلیک کنید.

میزان مطالعه درس زیست برای برای دوران جمع بندی

حجم مطالعه روزانه برای درس زیست بستگی به شرایط و وضعیت شما دارد اینکه قصد مطالعه کدام دروس را دارید.

به عنوان مثال اگر فقط قصد جمع بندی درس زیست را دارید بهتر است کل وقت خود را برای درس زیست بگذارید.

اما چنانچه قصد جمع بندی سایر دروس رو هم دارید باید این زمان در طول روز به تعداد درس هایی که قصد جمع بندی آن را دارید تقسیم شود.

 

روش جمع بندی زیست

جمع بندی

در این مقاله از موسسه فولیتو سعی کردیم بهترین روش هایی که یک داوطلب برای دوران جمع بندی نیاز دارد همراه با مثال بیان کنیم همچنین بهترین روش جمع بندی زیست از نظر رتبه های برتر با تدریس زیست رضا عسگری فولیتو را بیان کردیم. چنانچه نظر یا پیشنهادی دارید حتما انتهای این مقاله با ما به اشتراک بزارید.

سایر مقالات پربازدید فولیتو

دیدگاه‌های نوشته

*
*